Tomasz Markowski

Tomasz Markowski

O mnie

Każdy człowiek ma prawo do życia na poziomie, który sobie wymarzył. Dlatego pomagam osiągać najlepsze rezultaty tym, którzy chcą lepiej się komunikować, mieć lepsze relacje i żyć według swoich zasad.

„Nastawienie to mała rzecz, która czyni wielką różnicę”. To motto sprawdziło mi się 100% sytuacji życiowych i zawodowych – niezależnie od etapu życia czy kariery zawodowej, na którym byłem.

Dalej podążam drogą rozwoju osobistego. Tylko teraz postawiłem sobie za cel zabranie ze sobą innych, żeby również mogli doświadczyć pozytywnych zmian.

Doświadczenie trenerskie

Zaczęło się niewinnie… od roli trenera oddziałowego, potem 10 lat w korporacji, aż dojrzałem do roli freelancera. Szkolę największe firmy w Polsce z branż: Automotive, GSM, Finanse/Ubezpieczenia czy Energetyka.

Uczyłem i dzieliłem się doświadczeniem podczas konferencji biznesowych lub Toastmasters dla audytorium od 50 do 600 osób.

Pracowałem dla kilkuset grup Uczestników. Rozwijałem w formie warsztatów ich kompetencje sprzedażowe, komunikacyjne i biznesowe.

Moją misją zawodową jest dodawanie wartości ludziom poprzez rozwijanie ich kompetencji komunikacyjnych i budowania efektywności osobistej.

koncentracja na tobie

Od początku mojej kariery trenerskiej przyjąłem założenie, że to ja jestem dla osób szkolących się, a nie oni dla mnie.

Prowadzę warsztaty procesowo. Dochodzimy wspólnie do celu, reagując na potrzeby każdego z osobna. Chociaż czasem wydaje się nierealne, aby potraktować indywidualnie każdego z kilkunastu Uczestników warsztatów, to w efekcie końcowym wszyscy dostają to, po co przyszli i biorą dla siebie tyle, ile potrzebują.

koncentracja na Tobie

Kompetencje przywódcze i coachingowe

Zarządzałem 20-osobowym zespołem sprzedażowym. To było kolosalne doświadczenie - zarówno na polu sukcesów, jak i porażek, wpisanych w tę rolę. Z każdego doświadczenia wyszedłem mądrzejszy i mocniejszy.

Pełniłem funkcję Prezesa Klubu Toastmasters. Nasz Klub już w drugim roku działalności osiągnął maksymalny poziom celów postawionych przez organizację.

The John Maxwell Team Polska

Jestem Certyfikowanym Coachem, Trenerem i Mówcą w Zespole John Maxwell Team. Codziennie zgłębiam i wdrażam tajniki przywództwa w praktykę zawodową.

Moją rolą jest rozwijać innych tak, aby byli oni w stanie przekazywać kompetencje dalej.
Zastanów się chwilę, ilu znasz skutecznych liderów? Pewnie sporo… A ilu znasz liderów, którzy kształtują innych i rozwijają ich, aby również stali się liderami? … No właśnie!

Umiem, chcę i mogę Ci służyć oraz rozwijać Twoje kompetencje przywódcze, komunikacyjne lub biznesowe - dokładnie tak, jak powinien robić to lider. Decyzja należy do Ciebie.

przywódca i coach

Dostrzeganie i ujawnianie potencjału

Większość ludzi uważa, że ich możliwości są ograniczone. Cele, które sobie wyznaczają są pochodną ich rezultatów, które osiągali do tej pory. W efekcie końcowym zabijają swój potencjał.

Ludzie zabrnęli w ślepy zaułek i kompletnie nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę obecne ich wyniki są tylko odbiciem aktualnego poziomu ich świadomości oraz tego, jak postrzegają swój potencjał. Ale te wyniki nie są odbiciem samego potencjału. Bo nasz potencjał jest nieograniczony! Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla Ciebie.

Kiedy sam w końcu to zrozumiałem, to zmieniło się wszystko. Moja efektywność osobista w pracy, kariera trenerska, finanse oraz sposób podejmowania decyzji. Po zmianie swojego nastawienia, życie udowodniło, że nasz potencjał naprawdę jest nieograniczony.

Dziś, mogę wspierać innych w ich rozwoju osobistym, bo sam przebyłem długą drogę, pełną porażek, rozczarowań oraz kryzysów. Właśnie dlatego mogę pomóc Ci uniknąć wielu bolesnych błędów lub wyjść z sytuacji kryzysowych, które każdy z nas przeżywa.

Zapraszam Cię do przebycia kawałka wspólnej drogi na ścieżce Twojego rozwoju.

Na warsztatach - uśmiech jest ważny